מיסוי בינלאומי

תכנון מס בינלאומי נדרש כל אימת שמתכננים לבצע עסקה בחו"ל. בשונה מתכנון מס רגיל, בעסקאות בינלאומיות ישנם שיקולי מס נוספים מקלטי מס, מלכודות מס, וקיומן של אמנות מס בינלאומיות.
תפקידה של אמנה למניעת כפל מס הוא למנוע מצב של כפל מס בין שתי מדינות בו כל מדינה גובה מס על אותה עיסקה.
חוקי המס של כל מדינה הם איניווידואליים לאותה מדינה, ולכן במצב בו תושב מדינה אחת מבצע פעולה עסקית בשטח הטריטוריאלי של מדינה אחרת, עלול להיווצר מצב של כפל מס.

מצב כזה יקרה כאשר מדינת התושבות גובה מס על בסיס פרסונאלי ואילו המדינה בה פועל היזם גובה את המס על בסיס טריטוריאלי. בפועל, מרבית המדינות ממסות הן על בסיס פרסונאלי והן על בסיס טריטוריאלי ולכן נדרשות אמנות מס בינלאומיות המחלקות את המס בין שתי המדינות בגין אותה עסקה.

עקרונות בסיסיים במיסוי בינלאומי

מיסוי בינלאומי בישראל

מיסוי בינלאומי במדינת ישראל,  קיבל משמעות לפני 10 שנים עם אימוץ שיטת המיסוי הפרסונאלית.
עד אז המיסוי הישראלי עבד בצורה טראטוריאלית. כלומר הוטלו מיסים על כל ההכנסות אשר הופקו או נצמחו בישראל מתוך תפיסה שמרבית התושבים השקיעו את כספם במדינה עצמה. 
החל משנת 2003 חל שינוי דרמטי במשק הגלובלי והתפתח מסחר חוצה גבולות, והתהליך דרש ממדינת ישראל לשנות את חקיקת המס, שכל מי שהוא תושב ישראל חייב על הכנסות מכל מקום בעולם.

מיסוי בארצות הברית

דיני המיסוי הבינלאומי בארצות הברית לא השתנו רבות בשנים האחרונות.
ב-1986 הועברה רפורמה מקיפה במיסוי תוך הורדת שיעורי מס מצד אחד, והרחבת דיני המיסוי הבינלאומי מצד שני. מערכת המס האמריקאית מקיפה ומסורבלת, בנוייה תלאי על תלאי, והמיסוי הבינלאומי האמריקאי מורכב עוד יותר, ולמעשה נבנה בצורה של חסימת כל פרצה חדשה שהתגלתה בחוק.

לאזרחים אמריקאים

מיסוי ההכנסה הכלל עולמית - אזרחים אמריקאים חייבים במס על הכנסתם הכלל עולמית. ארה"ב היא כמעט המדינה היחידה שמטילה מס לפי אזרחות, גם אזרח אמריקאי החי מחוץ לארה"ב נתון לדיני המס האמריקאים.

חובת דיווח שנתית - כל אזרח אמריקאי מחוייב בהגשת דו"ח שנתי לרשויות המס האמריקאיות. נדרשת שקיפות מלאה, בין היתר, לגבי הכנסות, ומקורות הכנסה מחוץ לארה"ב כולל דיווחים אינפורמטיבים על החזקה בחברות, שותפויות, סניפים, נכסים וחשבונות בנקים מחוץ לארה"ב.

זיכוי מס זר - תושב אמריקאי שיש לו הכנסה ממקור כלשהו מחוץ לארה"ב רשאי לדרוש זיכוי מס זר כנגד חבות מס אמריקאית.

לתושבים זרים

תושבים זרים חייבים במס ובהגשת דו"ח מס כאשר יש להם הכנסות - מעסק במדינה, מיגיעה אישית ו/או גם הכנסות מהשקעות.

הבעיה המרכזית במיסוי בינלאומי

במצב של סחר בינלאומי, ו/או במצבים שבהם תושבים של מדינה אחת מפיקים הכנסה ממקור שהוא במדינה אחרת עלול להיות מצב
שבו שתי מדינות רוצות למסות את אותה הכנסה, ולכאורה עלול להיווצר מצב של כפל מס.
למעשה, דיני מיסוי בינלאומי מקומיים מנחים כיצד יש לנהוג לגבי כל סוג של הכנסה ולאיזו מדינה יש זכות ראשונית למסות כל הכנסה.
אם לא תבדקו את העניין לעומק אתם עלולים לשלם כפל מס מבלי לדעת זאת לדוגמה, אם אתם אזרחי ישראל אך מחזיקים גם באזרחות אמריקאית אתם נדרשים למיסוי גם בארה"ב. 

אמנות המס

ארה"ב וישראל כמו מדינות רבות אחרות, חתמו על אמנות מס בינלאומיות למניעת כפל מס, זאת על מנת לקבוע חלוקת המס בין המדינות, להקנות וודאות, ולעודד מסחר בין מדיני. לאמנות מס כח רב והרשום או המוסכם בהם גובר על חקיקת המס בישראל במקרי סתירה.

מדינת ישראל חתומה על אמנת מס עם המדינות הבאות:
אוזבקיסטן, אוסטריה, אוקראינה, אורוגוואי, איטליה, אירלנד, אסטוניה, ארגנטינה, ארה"ב, אתיופיה, בולגריה, בילרוס, בלגיה, ברזיל, בריטניה, ג'מייקה, גרמניה, דנמרק, דרום קוריאה, הודו, הולנד, הונגריה, וייטנאם, טורקיה, יוון, יפן, לוקסמבורג, לטביה, ליטא, מולדובה, מקסיקו, נורווגיה, סין, סינגפור, סלובקיה, ספרד, פולין, פורטוגל, פיליפינים, פינלנד, צ'כיה, צרפת, קוריאה, קנדה, רומניה, רוסיה, שבדיה, שוויץ, תאילנד.

במקרים רבים יש להקים חברה זרה באותה מדינה כדי לעמוד בכללי המיסוי הן של אותה מדינה והן של מדינת ישראל. הקמת החברה הזרה במדינה בעלת האמנה הנוחה עם ישראל צריכה להיעשות בצורה כזו שאותה חברה תיחשב כזרה ולא ישראלית בגלל הקשר הישראלי שלה. יש להקפיד ליצוק תוכן כלכלי לפעילותה של החברה הזרה כדי להתמודד עם טענה אפשרית של רשות המיסים שיש להתעלם מהעסקה כולה מכיוון שהיא עסקה מלאכותית.

המשרד מתמחה במגוון תחומים בעלי היבטי מיסוי בינלאומי, ובכללם: ייעוץ וייצוג בנושאי אמנות מס, מקלטי מס, מיסוי הכנסות שמקורן בחו”ל, מבני השקעה, נאמנויות, תושבים, קביעת מעמד התושבות לצורך מס בישראל והיבטי מיסוי בינלאומי נוספים.
למשרד ניסיון של שנים רבות בניהול והגשת ביקורות ודו"חות כספיים, השגת החלטות מיסוי והגעה להסדרי מס אל מול רשות המיסים בתחומים המפורטים וכן ניסיון רב בתחום ליווי העסקאות והכנת חוות דעת בתחומי פעילותה.
למשרדנו שיתופי פעולה רבים עם מומחי מס מהשורה הראשונה ברחבי העולם, המאפשרים לנו מתן סיוע במגוון רחב של סוגיות במהירות ובדיוק הנדרשים ללקוח.
אם אתם זקוקים לשירותי מיסוי בינלאומי ניתן ליצור איתנו קשר על ידי מילוי טופס פניה באתר או בטלפון המשרד  072-2211114.

 

בקרות שכר

מדוע כדאי לבצע בקרה לאיתור רכיבי שכר פטורים ממס?

ככל שארגון גדול יותר, כך נושא השכר מורכב יותר לאור ריבוי עובדים, רכיבי השכר והתלות בהסכמי העסקה שונים ומסועפים.
תשלומי השכר והעלויות הנלוות לו חייבים לעבור בדיקה מקיפה ומדוייקת - וזאת לאור ריבוי שינויי החקיקה, חוזרי ביטוח לאומי, הפסיקה ועוד.
ביצוע בקרת רכיבי השכר המקצועית אשר מציעה חברתנו תסייע לשיפור אופן עריכת השכר השוטף וחיסכון משמעותי מול הרשויות.

ביצוע בדיקת רכיבי השכר אשר חברתנו מציעה נעשית על ידי שימוש בתוכנה ייחודית ומתקדמת לבחינה ובקרה מדוקדקת ע"י מיטב מומחי המס ומנהלי מערכות מידע, בעלי ניסיון וידע עשיר.
מניסיוננו, הבדיקה המחשובית עשויה להוביל אף לקבלת פטורים מסויימים לעובדים ו/או תשלומים מופחתים שיסייעו לחברה וגם לעובדים כאחד.
כמו כן, ביצוע הבקרה תסייע בבחינת תשלומים מיותרים שבוצעו לרשויות המס השונות והחזרים כספיים בפועל.

מהם המרכיבים של בקרת שכר נאותה ?

 • בקרת השכר צריכה להיות ממוחשבת כדי שתתנהל בדיוק ובלי הפרעה לעובדי הארגון ולסדר התקין של הארגון.
 • בקרת השכר צריכה לכלול בדיקה של מערכת השכר בה מפיקים את תלושי השכר, בכדי לאתר טעויות חשבונאיות שתיקונם חשוב ביותר גם לעתיד.
 • בקרת השכר צריכה לכלול בדיקה של תשלומי המעביד לקרן השתלמות, ביטוח לאומי, מס הכנסה והביטוח הפנסיוני.
 • ממצאי הבדיקה חייבים לכלול דוחות מפורטים שיהוו את התשתית הראייתית בעת הבאת הטענות בפני הרשויות ולכן חשוב שהחברה שעורכת את הבדיקה תלווה את החברה בדיונים אלו.
 • הכנת תמונת מצב מפורטת של עלויות השכר למעביד עם כל המרכיבים החשובים.

 

למה אנחנו?

 • יש לנו ידע, מומחיות וניסיון רב שנים בביצוע בדיקת רכיבי השכר ואיתור רכיבי שכר פטורים שהובילו להחזרים כספיים בגינם.
 • אנו מבצעים את בקרת השכר באמצעות תוכנה ייחודית המשלבת תיעוד מלא של חוקת השכר, של סמלי השכר ושל מסמכי המקור המשולבים בבדיקה.
 • אנו לא מסתפקים בבדיקות מדגמיות, באמצעות התוכנה הייחודית שלנו אנו מבצעים בדיקת עומק הכוללת בדיקה של 100% מנתוני השכר ושל רכיבי השכר של כל העובדים.
 • הבדיקות נעשות על ידי עורכי דין ורואי חשבון מומחים ובעלי היכרות עם חוקי המס המשתנים מעת לעת.
 • בדיקת רכיבי השכר הינה ללא עלות וללא התחייבות.

המשרד ביצע בקרות שכר עבור חברות גדולות במשק לדוגמא: צה"ל מלונות פתאל, איקאה, הסוכנות היהודית, HOT ועוד...

בקרות השכר כוללות גם מיסוי בגין רכבי חברה. באמצעות תוכנה ייחודית ובלעדית מבית חברת טריניטי משיג המשרד שלנו הפחתה משמעותית על מיסוי בגין "שווי רכב".

פרוייקטי SOX

סרביינס אוקסלי

משרד רו"ח אבנר בן חיים מתמחה במתן ייעוץ פרוייקטי SOX וממשל תאגידי,המשרד מייעץ ומנהל פרויקטים עבור ארגונים כגון: חברות הנסחרות בנאסד"ק, חברות ציבוריות ותאגידים בישראל. לאבנר בן חיים ניסיון רב בפרויקטים של SOX בישראל ובארה"ב. 

ייעוץ SOX

ביצוע וניהול פרויקטי SOX במגוון סקטורים כגון: חברות הנסחרות בנאסד"ק, חברות ציבוריות ותאגידים מדווחים בישראל, חברות ממשלתיות, בנקים, חברות ביטוח, קרנות פנסיה וקופות גמל, דיווחיים, מעילות והונאות.

בניית תוכנית אכיפה מנהלית בהתאם לחוק ייעוץ הליכי אכיפה ברשות לני"ע (2011)
הטמעת נהלי עבודה לגידור החשיפה להפרות

ייעוץ תפעולי

 • תוכנית התייעלות והפחתת עלויות
 • שיפור ביצועי הארגון
 • תכנון ותפעול מערכי שירות ותמיכה
 • תכנון ותפעול מערכי ייצור, ייעול מערכי הרכש, ניהול מלאים, הקטנת עלויות
 • ארגון ושיטות, ייעול ושיפור תהליכים
 • ניהול פרויקטים - ניהול ובקרה של פרויקטים מורכבים - ניהול לוחות זמנים, ניהול ובקרה תקציבית וניהול סיכונים תפעוליים 
 • ניהול שרשרת אספקה - ניהול כלל תהליך הרכש, הייצור וההפצה בראיה כוללת של קשרי גומלין בין מרכיבי השרשרת השונים והצורך בתיאום אסטרטגי וטקטי ביניהם

החזרי מס

משרד רו"ח אבנר בן חיים מתמחה בהחזרי מס עבור לקוחות שכירים. לקוחות רבים פונים אל משרדינו מכל מגזרי השכירים בישראל, בהם: רופאים, טייסים, מורים, עובדי ופורשי צה"ל ועוד. משרדינו משתמש בתוכנה ייחודית מבית חברת טריניטי, בזכות תוכנה זו אנו מצליחים למקסם את ההחזר הפוטנציאלי עבור לקוחותינו השכירים.

משרדינו נעזרים גם בשירותים של חברת ome החזרים לשכירים, בכל הקשור להתנהלות מול רשויות המס,
וזאת על מנת לקבל את מלוא הסכום הנדרש עקב חישובינו.
משרדינו נעזר בשירותי משרד עורכי דין דניאל כהן בנושאים הצריכים תמיכה משפטית בתביעה מול רשויות המס.
בכל מצב, אתה לא לבד!